Geleneksel anlayışın aksine sadece uzmanlık alanlarımız ile ilgili konularda hukuki tavsiye ve destek sunuyoruz.

Uzmanlığımız sayesinde müvekkillerimiz en iyi hukuki sonuca hızlıca ulaşabilmektedir. Varoluş sebebimizin müvekkillerimiz olduğunu biliyor, onlar için verimli sistemler ve süreçler geliştirmeye odaklanıyoruz.

Hikayemiz

Hukuk meslekleri günümüze değin çağı daima geriden takip eden bir yaklaşım sergilemiştir. Bu yaklaşım, değişimin görece yavaş olduğu son elli yılda işe yaramışsa da, geceden gündüze hızla dönüşen bugünün dünyasında artık uygulanabilir olmaktan çıkmıştır. Bugünün dünyası çağı yakalamanın ötesinde, onu daima bir adım ileriden takip etmeyi gerektiriyor.

Meter Hukuk Bürosu avukatlık mesleğini; teknoloji ile entegre bir şekilde, süreç ve hizmetler inşa ederek dönüştürmek amacıyla  beş genç avukat tarafından Ankara’da kurulmuştur. 

Misyonumuz

Müvekkillerimize erişilebilir, hızlı ve mükemmel bir hizmet sunabilmek için her gün aynı özveri ile çalışmaktayız. Ayrıca hukuki hizmetlerimizi müvekkillerimizin anlayabileceği şekilde basitleştirerek onlara anlatıp, hangi aşamada ve eylemde olduğumuzu da anlamaları sağlıyoruz.

Müvekkillerimiz için yalnızca en iyi bildiğimiz işi yapmayı üstleniyoruz. Bu yüzden uzman hukukçular ile çalışıyor, uzmanlık alanlarımızdaki yetkinliğimizi korumak ve pekiştirmek için yaşam boyu öğrenmeye devam etmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Teknoloji ile entegre sistemlerimiz ise anlaşma anından itibaren müvekkillerimiz için çözüm üretmeye başlamamızı sağlıyor. Ayrıca müvekkillerimiz tercih ettikleri iletişim yolu ile işlerini rahatça takip edebiliyor.

Hedeflerimiz

Geleneksel avukatlık modeli, müvekkillerin sahip olduğu sosyal kimliklere ve statülerine göre ücret ve standartları değişen bir meslek modelidir. Öte yandan geleneksel model, müvekkiller arasında bir hiyerarşik katman oluşmasına da sebebiyet vermektedir. 

Meter Hukuk Bürosu olarak herkes için eşit ve adil bir hukuk hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bunu ise birbiri ile uyum içerisinde çalışan bir takım, minimize edilmiş maliyetler ve destekleyici teknolojik çözümler ile yapabileceğimize inanıyoruz.

Vizyonumuz, müvekkil odaklı avukatlık hizmetlerinde meslekte lider konuma erişebilmek , katma değeri yüksek sektörel çözümler üretebilmek ve  yapacağımız yatırımlar ile Lawtech ve Legaltech çalışmalarına ülkemizde öncülük eden avukatlık grubu olabilmektir.

Değerlerimiz

Yalnızca en iyi bildiğimiz işleri yapıyoruz. Tam potansiyelimize ulaşmak için, sürekli olarak mesleğimizdeki en iyi yetenekleri aramıza almaya, elde tutmaya, eğitmeye ve geliştirmeye yatırım yapıyoruz.

Bu sayede, hukuki soruları cevaplamaktan çok daha fazlasını sunan, uzun vadeli onarıcı ve önleyici çözümler geliştirebiliyoruz.

Her müvekkilin durumu farklıdır ve her müvekkilin farklı hedefve istekleri vardır.  Bu yüzden her vakaya kişiselleştirilmiş bir yaklaşım uyguluyoruz. Sorunlarının onları tükettiğinin farkındayız. Elde ettiğimiz sonuçların sadece bugün değil, uzun vadede müvekkillerimiz için en iyisi olmasını sağlamak istiyoruz.

Avukatlık mesleği özü itibarıyla bir kamu hizmetidir. Hizmet vasfı ise onun açık, şeffaf ve öngörülebilir olmasını gerektirir.

Yasayı bilmemiz önemlidir, ancak müvekkillerimizin bunun ne anlama geldiğini anlamaları da aynı derecede önemlidir. Müvekkillerin karşı karşıya kaldığı yasal süreci ve mevcut seçenekleri anlamalarını sağlıyoruz.

Hukuki hizmetlerimizin neye mal olacağını ve içeriğini daima açık bir şekilde ifade ediyoruz. Sözümüze sadığız ve ek mali külfetler ile müvekkillerimize kötü sürprizler yapmıyoruz.

Ekibimizdeki insanlar kadar iyiyiz. Bireysel gelişim ve kollektif büyümenin gücüne inanıyoruz.

Bu yüzden ister deneyimli avukatlar ister yeni mezunlar olsun, değerlerimize kendini adamış yaratıcı ve tutkulu insanlar arıyoruz.

Kazanmak isteyen insanlarla çevrilmiş, yaşam ve iş ortamları tasarlıyoruz.

Ortaklarımız