Edit

Hukuk meslekleri günümüze değin çağı daima geriden takip eden bir yaklaşım sergilemiştir. Bu yaklaşım, değişimin görece yavaş olduğu son elli yılda işe yaramışsa da, geceden gündüze hızla dönüşen bugünün dünyasında artık uygulanabilir değildir. Bugünün dünyası çağı yakalamanın ötesinde, onu daima bir adım ileriden takip etmeyi gerektiriyor.

Meter Hukuk Bürosu avukatlık mesleğini, teknoloji ile entegre süreç ve hizmetler inşa ederek dönüştürmek amacıyla  beş genç avukat tarafından Ankara’da kurulmuştur. Amacımız müvekkillerimiz ve takım arkadaşlarımız için adil ve erişilebilir çözümler sunabilmektir.

Edit

Müvekkillerimize erişilebilir, hızlı ve mükemmel hizmetler sunabilmek için her gün aynı özveri ile çalışıyoruz. Hukuki hizmetlerimizi onlar için sadeleştiriyor, en iyi kararı verdiklerinden emin olmalarını sağlıyoruz.

Müvekkillerimiz için yalnızca en iyi bildiğimiz işi yapmayı üstleniyoruz. Bu yüzden uzman hukukçular ile çalışıyor, uzmanlık alanlarımızdaki yetkinliğimizi korumak ve pekiştirmek için ise yaşam boyu öğrenmeye değer veriyoruz.

Teknoloji ile entegre sistemlerimiz, anlaşma anından itibaren müvekkillerimiz için çözüm üretmeye başlamamızı sağlıyor. Üstelik bu çözümleri müvekkillerimiz tercih ettikleri iletişim yolu ile rahaatça takip edebiliyor.

Edit

Geleneksel avukatlık modeli, müvekkillerin sahip olduğu sosyal kimliklere ve statülerine göre ücret ve standartları değişen bir meslek modelidir. Geleneksel model, müvekkiller arasında bir hiyerarşi doğmasına sebep olur. 

Meter Hukuk Bürosu olarak herkes için eşit ve adil bir hukuk hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bunu ise birbiri ile uyum içerisinde çalışan bir takım, minimize edilmiş maliyetler ve destekleyici teknolojik çözümler ile yapabileceğimize inanıyoruz.

Vizyonumuz, müvekkil odaklı avukatlık hizmetlerinde meslekte lider konuma erişmek , katma değeri yüksek sektörel çözümler üretebilmek ve  yapacağımız yatırımlar ile Lawtech ve Legaltech çalışmalarına ülkemizde öncülük eden avukatlık grubu olmaktır.