Kendi ayakları üzerinde durabilen ve dayanışmanın gücünü kavramış avukatlar,  Meter Avukat Kollektifinde bir araya geldi.

Avukatlar artık mesai saatlerine veya fiziki yapılara bağlı olmaksızın, en iyi bildikleri işleri keyif alacakları şekilde yapıyorlar. Kariyerlerinin kontrolü artık tamamen ellerinde.

Hangisi Sensin?

Ev-Ofis Çalışan Avukat

Şu günlerde iyi şartlarda bir iş bulmak oldukça zor. Emeğimin sömürüldüğünü düşünüyorum. Öte yandan kendi ofisimi açmak henüz üstlenebileceğim bir sorumluluk değil.

Bağlı Çalışan Avukat

Yoğun olmayan günlerde bile ofiste olmak zorundayım. Çoğu gün hep aynı işleri yapıyorum. Bir koşu bandı üzerinde olduğumu ve ilerleyemediğimi hissediyorum.

Serbest Çalışan Avukat

Masraflarım beni iş seçmekten alıkoyuyor. Akıntıya karşı yüzüyorum ve  sürekli kulaç atmak zorundayım. Bu durum kendimi ve işimi geliştirmeme engel oluyor.

Meter Avukat Kollektifi Nedir?

map

Meter Avukat Kollektifi, avukatların birbirleri ile gelirlerini, masraflarını ve emeklerini paylaşarak büyümeyi hedeflediği sürdürülebilir bir avukatlık modelidir. Avukatlarına duygusal ve finansal olarak tatmin edici bir hayat sağlama, müvekillerine ise üstün bir hizmet sunma anlayışı ile tasarlanmıştır.

Avukatlar, hiçbir fiziki yapıya ihtiyaç duymaksızın modern ve teknolojik çalışma yöntemleri ile bir araya geliyor ve seçtikleri roller doğrultusunda işbölümü gerçekleştiriyorlar.

Sonuç ise mutlu avukatlar ve müvekkiller.

Müvekkil İlişkileri

İlişki inşası ve yönetimi, hukuk eğitiminin bir parçası değildir. Buna karşın yeni işlerin yaklaşık %80’i kaynağını memnun müvekkillerin referanslarından alır. Müvekkil ilişkileri, özel olarak üzerine yoğunlaşılması gereken bir uzmanlık alanıdır.

Hukuki Çözümler

Hukuk ofislerinin genel tavrı, tüm alanlarda faaliyet göstermek yönündedir. Her işten biraz ve her işi ara sıra yapmaya yönelik yaklaşım; tekrarlanabilir, bütüncül, hızlı ve güçlü çözümler üretebilecek operasyonların yaratılmasına engel olur.

Finansal Takip

Bugün çok az avukat, müvekkillerine alternatif ödeme yolları önerip bunları dikkatle takip edebilmekte. Ödeme takibindeki düzensizlikler, hem avukatlar hem de müvekkiller aleyhine ek mali yükümlülükler meydana getiriyor.

Avukatlar, avukatlık yapmak için bir araya geldiler.

Senin Rolün Hangisi?

Operasyon Direktörü

Müvekkil ilişkilerini yöneten operasyon direktörleri, müvekkillerin sorunlarını analiz ederek çözüm için en uygun proje takımını oluşturur.

Çözüm Ortakları

Avukat ve danışmanlardan oluşan çözüm ortakları, proje takımlarında uzmanlık alanları ile ilgili hukuki çözümler üretir.

İş Geliştirme Direktörü

İş geliştirme direktörleri, sektör ve pazar araştırmaları yaparak iş geliştirme stratejilerini belirler. Müvekkil portföyünü genişletme ve süreç iyileştirme çalışmalarında bulunur.

Finans Direktörü

Müvekkil ödemelerinin düzenli takibi ve muhasebesinden sorumlu finans direktörleri,  mali dengeyi korumaya ve geliştirmeye yönelik stratejiler belirler.

İstediğin

Proje süreleri içinde, hukuki çözümlerini dilediğin yerde meydana getirebilirsin.

Sıcak bir çalışma ortamına ihtiyaç duyduğunda ise şehrin çeşitli noktalarındaki paylaşımlı ofislerimiz seni bekliyor.

Müvekkil ilişkileri, ödeme takibi ve hukuki çözüm üretimi hizmetlerinde özelleşmiş bir ekibimiz var.

Keyif almadığın işleri senin için üstlenmekten memnuniyet duyarız.

Meter Avukatlık Ağı sınırları olmayan bir oluşumdur. Bu yüzden mobilize imkanlar yaratıyoruz. Faaliyet konularımıza ilişkin sanal kütüphanemiz ise bunlardan yalnızca biri.

Daha iyi bir mümkün.

Sayıların ve dayanışmanın gücüne inanıyoruz.