Geleneksel anlayışın aksine sadece uzmanlık alanlarımız ile ilgili konularda hukuki tavsiye ve destek sunuyoruz.

Uzmanlığımız, her müvekkilin en iyi hukuki sonuca hızlıca ulaşabileceği verimli sistem ve süreçler geliştirmeye odaklanmamızı sağlar. Varoluş sebebimizin müvekkillerimiz olduğunu biliyoruz.

Edit
Edit

Hukuk meslekleri günümüze değin çağı daima geriden takip eden bir yaklaşım sergilemiştir. Bu yaklaşım, değişimin görece yavaş olduğu son elli yılda işe yaramışsa da, geceden gündüze hızla dönüşen bugünün dünyasında artık uygulanabilir değildir. Bugünün dünyası çağı yakalamanın ötesinde, onu daima bir adım ileriden takip etmeyi gerektiriyor.

Meter Hukuk Bürosu avukatlık mesleğini, teknoloji ile entegre süreç ve hizmetler inşa ederek dönüştürmek amacıyla  beş genç avukat tarafından Ankara’da kurulmuştur. Amacımız müvekkillerimiz ve takım arkadaşlarımız için adil ve erişilebilir çözümler sunabilmektir.

Edit

Müvekkillerimize erişilebilir, hızlı ve mükemmel hizmetler sunabilmek için her gün aynı özveri ile çalışıyoruz. Hukuki hizmetlerimizi onlar için sadeleştiriyor, en iyi kararı verdiklerinden emin olmalarını sağlıyoruz.

Müvekkillerimiz için yalnızca en iyi bildiğimiz işi yapmayı üstleniyoruz. Bu yüzden uzman hukukçular ile çalışıyor, uzmanlık alanlarımızdaki yetkinliğimizi korumak ve pekiştirmek için ise yaşam boyu öğrenmeye değer veriyoruz.

Teknoloji ile entegre sistemlerimiz, anlaşma anından itibaren müvekkillerimiz için çözüm üretmeye başlamamızı sağlıyor. Üstelik bu çözümleri müvekkillerimiz tercih ettikleri iletişim yolu ile rahaatça takip edebiliyor.

Edit

Geleneksel avukatlık modeli, müvekkillerin sahip olduğu sosyal kimliklere ve statülerine göre ücret ve standartları değişen bir meslek modelidir. Geleneksel model, müvekkiller arasında bir hiyerarşi doğmasına sebep olur. 

Meter Hukuk Bürosu olarak herkes için eşit ve adil bir hukuk hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bunu ise birbiri ile uyum içerisinde çalışan bir takım, minimize edilmiş maliyetler ve destekleyici teknolojik çözümler ile yapabileceğimize inanıyoruz.

Vizyonumuz, müvekkil odaklı avukatlık hizmetlerinde meslekte lider konuma erişmek , katma değeri yüksek sektörel çözümler üretebilmek ve  yapacağımız yatırımlar ile Lawtech ve Legaltech çalışmalarına ülkemizde öncülük eden avukatlık grubu olmaktır.

Edit
Edit

Yalnızca en iyi bildiğimiz işleri yapıyoruz. Tam potansiyelimize ulaşmak için, sürekli olarak mesleğimizdeki en iyi yetenekleri aramıza almaya, elde tutmaya, eğitmeye ve geliştirmeye yatırım yapıyoruz.

Bu sayede, hukuki soruları cevaplamaktan çok daha fazlasını sunan, uzun vadeli onarıcı ve önleyici çözümler geliştirebiliyoruz.

Edit
Her müvekkilin durumu farklıdır ve her müvekkilin farklı yaşam hedefleri vardır.  Bu yüzden her vakaya kişiselleştirilmiş bir yaklaşım uyguluyoruz. Sorunlarının onları tükettiğinin farkındayız. Elde ettiğimiz sonuçların sadece bugün değil, uzun vadede müvekkillerimiz için en iyisi olmasını sağlamak istiyoruz.
Edit

Avukatlık mesleği özü itibarıyla bir kamu hizmetidir. Hizmet vasfı ise onun açık, şeffaf ve öngörülebilir olmasını gerektirir.

Yasayı bilmemiz önemlidir, ancak müvekkillerimizin bunun ne anlama geldiğini anlamaları da aynı derecede önemlidir. Müvekkillerin karşı karşıya kaldığı yasal süreci ve mevcut seçenekleri anlamalarını sağlıyoruz.

Hukuki hizmetlerimizin neye mal olacağını ve içeriğini daima açık bir şekilde ifade ediyoruz. Sözümüze sadığız ve ek mali külfetler ile kötü sürprizler yapmıyoruz.

Edit

Ekibimizdeki insanlar kadar iyiyiz. Bireysel gelişim ve kollektif büyümenin gücüne inanıyoruz.

Bu yüzden ister deneyimli avukatlar ister yeni mezunlar olsun, değerlerimize kendini adamış yaratıcı ve tutkulu insanlar arıyoruz.

Kazanmamızı isteyen insanlarla çevrili olduğumuz yaşam ve iş ortamları tasarlıyoruz.

Edit
Edit

Her hukuki başvuru bizim için biriciktir. Tek işimiz gibi odaklanır ve en kısa sürede en iyi şekilde çözümlenmesi için çaba gösteririz. Bunun için ise toplamda altı adımdan oluşan bir proje yönetim modelimiz bulunmaktadır. Müvekkillerimize taahhüdümüz süre ve maliyet garantisidir.

Görüşme ve analiz aşamasında, müvekkillerimiz ile bir araya gelerek onları dinler ve sorunlarını derinlemesine anlamaya çalışırız.

Müvekkillerimizin istek ve talepleri doğrultusunda hukuki uyuşmazlıklarını analiz eder ve projelendiririz.

Takım oluşturma aşamasında, müvekkillerimizin projelendirilen başvuruları için en iyi çözümü geliştirecek avukat ve danışmanlardan oluşan çözüm ekibini bir araya getiririz.

Strateji belirleme aşamasında, projeler hakkında bütün çözüm süreci boyunca sadık kalacağımız güçlü temeller inşa ederiz.

Çözüm üretimi aşamasında, bir araya gelen ekibimiz belirlenen strateji doğrultusunda müvekkillerimiz için çözümler üretir.

Denetleme aşamasında, meydana getirilen çözüm son kez proje danışmanlarımız tarafından incelenerek değerlendirilir.

Teslim aşamasında, denetlenerek onaylanmış hukuki çözümlerimiz operasyon direktörlerimiz tarafından müvekkillerimize teslim edilir.

Edit

Hukuki problemler hayatımızda sıkça karşılaştığımız sorunlar değildir. Bu yüzden herhangi bir konuda hukuki danışmanlığa başvurmak kimi zaman göz korkutucu olabilir. 

Geniş avukat kadromuz, zorunlu masraflarımızı;proje odaklı yönetim anlayışımız ise teslim sürelerimizi en aza indirebilmek için tasarlanmıştır. Böylece birçok hukuki hizmetten müvekillerimiz sabit ücretlerle faydalanma olanağı yakalar. Bunun anlamı eşit işe eşit ücrettir.

Müvekillerimize, onlar için yapacağımız ve yapmayacağımız tüm detayları içeren bir teklif mektubu göndeririz ve sonuna kadar bu teklife sadık kalırız.

Edit

Hukuki hizmetlerimizin merkezinde müvekkillerimiz vardır. Bu yüzden ulaşılabilir ve esnek bir çalışma anlayışı benimsedik.

Müvekkillerimiz almak istedikleri hukuki hizmetin sınırlarını kendileri belirleyebilir ya da mevcut hizmetlerin kapsamını genişletebilirler. 

Edit

Edit

Ortaklar

Büromuzun kuruluşunda sermaye ve emek katkısında bulunan avukatlarımız.

Koray Gökoğlu

Avukat

>> Bilgileri Görüntüle

Candan Kavşat

Danışman

>> Bilgileri Görüntüle

Dilan Köremezli

Avukat

>> Bilgileri Görüntüle

Ali Akın Metiner

Danışman

>> Bilgileri Görüntüle

Melih Öztaş

Avukat

>> Bilgileri Görüntüle

Edit

Operasyon Direktörleri

Büromuza yapılan başvuruların projelendirilmesi, yönetimi ve tesliminden sorumlu avukatlarımız.

Edit

Finans Direktörleri

Büromuzun gelir ve giderlerinin yönetimi, muhasebesi ve mali politikalarından sorumlu avukatlarımız.

Edit

İş Geliştirme Direktörleri

Büromuzun insan kaynakları ve halkla ilişkiler süreçlerini tasarlayan ve yöneten avukatlarımız.